Питання поділу земельної ділянки виникає досить часто. Але для того, щоб все було зроблено правильно, а головне, офіційно і законно, необхідно знати деякі законодавчі нюанси.
Розділ земель
Щоб розділити земельну ділянку необхідно зібрати певний пакет документів. Насамперед слід звернути увагу на те, що підставою для поділу земельної ділянки є заява від власника. Воно обов'язково має бути засвідчене у нотаріуса.
Далі у землевпорядній організації замовляється розробка та оформлення технічної документації на підставі якої згодом виконуватиметься розподіл земельної ділянки. Крім нотаріально завіреної заяви представники землевпорядної організації також вимагатимуть:
Ксерокопію паспорта та ідентифікаційного номера власника
Ксерокопію правовстановлюючої документації на землю залежно від ситуації це може бути: договір дарування або міни, держакт, акт купівлі-продажу.
Трапляється, що однією земельною ділянкою володіють одразу кілька осіб – так звана спільна пайова власність співвласників. В цьому випадку нотаріус має скласти договір між співвласниками на розподіл земельної ділянки.
Варто зазначити, що процедура поділу земельної ділянки не передбачає зміни цільового призначення земельних ділянок, що знову утворилися.
Воно залишається таким самим, як і у початкової ділянки ще до її поділу.
В окремих випадках для поділу земельної ділянки може знадобитися його кадастрова зйомка, Реєстрація технічної документації у ДЗК та витяг з кадастру. Це потрібно у випадках коли:
Ділянка має бути розділена рівними частинами;
На ділянці знаходиться забудова.
Землевпорядна організація готує технічну документацію на поділ ділянки та передають її до місцевих органів Держгеокадастру. Там здійснюється реєстрація нових ділянок, що утворилися внаслідок розподілу початкової земельної ділянки.
Після цього кадастровий реєстратор державної організації видає на руки виписки, що підтверджують зареєстровані зміни.
Кожна з ділянок, що знову утворилися, отримує новий кадастровий номер, який вказується у виписці з кадастру. Після оформлення документації по розділу земельної ділянки на дільниці, що знову утворилися, можна реєструвати право приватної власності.
Для цього з випискою з кадастру необхідно звернутися до центру надання адміністративних послуг або нотаріальної контори. Там можна оформити право власності на кожну окрему ділянку.
Щодо об'єднання земельних ділянок, то порядок дій практично не відрізняється від поділу земельної ділянки. Щоправда, зустрічається така ситуація практично набагато рідше.