+380982442447 0 800 216 244

Активний попит на старі будинки гуцулів

Ви хочете будиночок в Карпатах?

Ми втілимо вашу мрію в реальність!

Якщо ви хочете купити будиночок чи ділянку в Карпатах, тоді ви звернулися за адресою!

Активний попит на старі будинки гуцулів

Майже всі, без винятку, власники агентств нерухомості останнім часом відзначають небувалий попит на старовинні, збудовані з дерева будинки. Українці, ніби змовившись, масово кинулися купувати старі будинки, збудовані гуцулами. Зрідка такі будівлі ще можна підшукати в гірських селах, що знаходяться далеко від цивілізації, що стрімко розвивається.

Але, в чому пояснення такого неймовірного попиту на будинки гуцулів. По-перше, вони надзвичайно довговічні. Стародавні гуцульські хати можуть без проблем прослужити і два сторіччя. По-друге, вони дуже легко складаються і легко розкладаються на новому місці. Такі собі переносні трансформери. І, на додаток до всього, вартість таких будівель на порядок нижча за квадратні метри, придбані в сучасному будинку.

За словами етнографів, старовину на території Гуцульщини не було заведено зводити будинки з каменю. І житлові будови, і церкви – все без винятку зводилося з натурального дерева. Нещодавно більшість старовинних гуцульських будинків були не затребувані. Сотні будинків були забуті своїми господарями і не становили жодного інтересу для покупців.

Дедалі більше гуцулів відхилялися від традицій своїх предків, покидали сімейні гнізда та зводили сучасні будинки з цегли. Старі дерев'яні хати вони або зносили, що було більш поширеним, або використовували їх для господарських потреб - як сараї для худоби або комори. Ті з гуцульських будинків, які збереглися до наших днів, до останнього служили житлом для стареньких місцевих жителів.

В останні десять років саме ці старі хатини стали основним об'єктом для полювання сучасних агентств нерухомості. Якщо вірити статистиці, попит на старі гуцульські будинки вже давно перевищив пропозицію, що є на ринку, а покупці один вперед іншого роблять все можливе для того, щоб мати старий гуцульський будиночок.

Тенденція настільки суттєва, що практично всі ріелтори помітили, наскільки сильно впав попит на нові квадратні метри в сучасних будинках, що зводяться в Карпатах. На зміну йому прийшов попит на дерев'яні гуцульські будинки і зусилля всіх агентств нерухомості зараз спрямовані на пошук та подальший перепродаж.
Основними покупцями старовинних будівель стають дуже заможні люди, серед яких:
-актори та шоумени;
-депутати;
-власники великих компаній та підприємств;
-київські, одеські та дніпровські політики.

Таку інформацію надала нам співробітниця одного із провідних агентств нерухомості міста Києва. Частина з вищевказаних категорій громадян купують старовинні гуцульські будинки для особистого користування, а частина для облаштування інноваційних та стильних готельних комплексів. Найчастіше покупці залишають заявки на придбання одразу кількох будинків одночасно.

Без пропозиції придбати старовинні гуцульські будинки, заможні покупці можуть звернути увагу і на нові будинки з дерева. Але при цьому вони висувають одну обов'язкову умову. Деревина для будівництва будинку мала бути привезена з екологічно чистих, віддалених від промисловості та цивілізації регіонів Карпатських гір.

За словами пані Василини, покупці аж ніяк не голослівні і багато хто з них перевіряє рівень забруднення деревини за допомогою спеціальних ультрасучасних приладів. Якщо ж йдеться про придбання будов вторинного ринку – старих будинків, то дуже важлива для покупців та духовна чистота аури будинку.
Для цього співробітники агентств нерухомості змушені вести своєрідні детективні розслідування.

У межах їх проведення агенти мають з'ясовувати таке:
-чи не траплялися у старовинних будинках випадки прояву будь-якої «нечисті»;
-чи не траплялося вбивств у домі;
-чи не були господарями вдома люди, що мають на околицях погану славу.

Найчастіше, для того щоб перестрахуватися і очистити будинок від енергетики негативного характеру, що залишилася, будинок освячують ще перед його розбиранням.
У Верховині є відомий майстер, який займається розбиранням та транспортуванням старовинних гуцульських будинків. Звати його Василь Кікінчуків. Він розповідає, що у давнину будинки на Гуцульщині будувалися на совість. Використовувалася у будівництві виключно деревина найвищої якості:
-смолиста ялина;
-ялиця.

Ця деревина має дивовижні експлуатаційні якості - вона зовсім не пропускає воду, а взимку здатна витримати на собі великі снігові маси. Рубали дерево, що призначається для будівництва будинку лише взимку або на початку весни. У цей час весь сік дерева знаходиться в корінні і сама деревина суха.
Після зрубу дерево одразу ж розпилювали на окремі колоди і відправляли на натуральне сушіння – просушували під сонцем протягом кількох років поспіль. Тільки після цього майстри допускали використовувати ці колоди для будівництва. Така технологія дозволяла отримати стовідсоткову впевненість у тому, що стіни збудованого будинку не почнуть зсихатися чи розтріскуватися.

Під час розбирання будинку майстри ретельно стежать за послідовністю всіх етапів та нумерують кожну дошку та колоду для того, щоб правильно скласти гуцульську хату на новій локації. Стартова вартість таких старовинних гуцульських будинків – 2000 доларів США.

Якщо ж вдалося знайти будинок у хорошому, придатному для життя стані, його ціна коливатиметься від 8000 до 15000 доларів США. У додаткові 2000 $ США обійдеться транспортування будинку та його збирання на новому місці. Погодьтеся, за такі гроші в наш час пристойного і до того ж екологічно чистого житла у великому місті знайти просто не вдасться.

Ріелтори найчастіше порівнюють гуцульську дерев'яну хату з повноцінною двокімнатною квартирою. У будинку на 100 м2 є:
-коридор;
-комора;
-дві великі ізольовані кімнати по обидва боки коридору.

Незважаючи на наявність у новопридбаному будинку кухні та санвузла, що здається значною для багатьох жителів сучасних мегаполісів, облаштувати їх у розібраному і ов зібраному старовинному гуцульському будинку зовсім нескладно. Реконструкція з проведенням необхідних сучасних комунікацій проходить досить швидко, всі гілки, розв'язки, труби та інші технічні деталі легко ховаються за дерев'яними панелями, не спотворюючи при цьому зовнішній інтер'єр житла.

При транспортуванні старовинних гуцульських будинків багато замовників відразу оформляють заміну підлоги та стелі. Найчастіше, у більшості випадків саме ці складові будинки мають аж ніяк не товарний вигляд, належний покупцеві. Правда, щоб втілити в реальність всі нововведення і зробити будинок більш сучасним і «окультурити» його знадобиться ще приблизно 5 000 – 6 000 $ капіталовкладень.

Але, як кажуть, досконалість не має межі і цю суму зовсім не можна вважати остаточною. До того ж, не секрет, що побажанню замовника народні майстри – умільці можуть збудувати новий будинок за старовинними гуцульськими технологіями «з нуля». Стартова вартість такої споруди - 10 000 $ США.
Для тих не був у Карпатах :)
НАЙКРАЩІ ПРОПОЗИЦІЇ
Телефонуйте і ми підберемо вам кращий варіант!
Працюємо більше 6-ти років

+38 098 244 244 7
0 800 216 244 (безкоштовно)
Працюємо без вихідних та перерв!
karpatydream@gmail.com