Згідно зі статистичними даними багато людей, які проживають в горах, вважаються довгожителями. Якщо є бажання збільшити тривалість свого життя, то варто обзавестися будинком в Карпатах, де можна насолодитися свіжим повітрям і дивовижними пейзажами.
Будинок в горах: плюси і мінуси
Головна перевага проживання в горах - найчистіше повітря, в якому точно немає домішок відходів заводів, транспортних засобів. Другий плюс полягає в дивовижних видах, якими можна насолоджуватися з тераси, особливо якщо житло розташовується в горах біля водойми. Круті схили з густими лісами, прозора вода - все це навіває безтурботність, чого неможливо досягти в міських умовах. Це відволікає від поганих думок, змушує задуматися про вічне.
Ось чим обґрунтоване бажання багатьох людей переїхати в гори і жити там хоча б 2-3 місяці на рік.
Влітку популярний гірський туризм, а взимку - катання на лижах. Ці заняття дають прекрасні можливості для динамічних персон, які вважають за краще активні дії пасивного загоряння на пляжах. До того ж багато людей мріють відзначити Різдво або Новий рік саме в горах, де можна спостерігати пухнастий сніг в лісі і на схилах.
Що стосується мінусів, то на перший план виходить необхідність звикнути до проживання високо в горах, адже рівень вмісту кисню там нижче, а значить, дихати складніше. Також можуть не сподобатися сильні вітри. У деяких випадках бракує благ цивілізації, інфраструктури, оскільки магазини перебувати на деякій відстані.
Будівництво будинку в горах: основні труднощі
Будинки в горах числяться в списку найбільш важких проектів, оскільки їх будівництво має ряд особливостей. По-перше, фундамент зводять на твердих скельних породах, тому в більшості випадків необхідно істотно заглиблюватися в грунт. По-друге, важливо перевіряти близькість розташування грунтових вод, щоб вони не розмивали фундамент споруди. По-третє, варто приділити увагу утепленню будівлі, оскільки взимку вітер особливо холодний.
Також потрібно подбати про резервні джерела живлення, адже можливі обриви лінії електропередач.
Різновиди будинків для гірської місцевості
В останні роки популярними стали будинки шале, які спочатку будували в Альпах. Житло є будівля комбінованого типу. Перший поверх кам'яний або цегляний, а другий дерев'яний. Ці матеріали поєднують, щоб зменшити вагу конструкції.